piątek, 23 lipca 2021

brak

Wczoraj ogłoszono wyniki rekrutacji do szkół średnich. Półtora tysiąca uczniów nie dostało się do żadnej szkoły w moim mieście. Większość z nich chciała iść do liceum, zaoferowano im miejsca w szkołach branżowych. Brak słów.
11 komentarzy:

 1. Byłyby większe cuda gdybyśmy mieli wyż demograficzny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas w luceach jest podwójny rocznik. Mniej klas na każdym poziomie to skutek.

   Usuń
 2. No to przykre. Ale według mnie za duże ciśnienie na liceum a za małe na branżowe. Pamiętam czasy, kiedy w stutysiecznym mieście byly dwa licea. I zadnych uczelni prywatnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to. Pogarda dla pracy rąk jest powszechna, choć nie wyrażana wprost. Szkoda. Bo praca ręczna nie jest dla głupich.

   Usuń
  2. Z jednej strony się zgadzam: wartościowy rzemieślnik to skarb, u nas niedoceniany. Z drugiej strony wykształcenie powinno być dostępne dla każdego. Przesuwanie uczniów z kategorii "pójdę na studia" do kategorii "za trzy lata skończę szkołę bez matury" to duża odpowiedzialnośc

   Usuń
  3. Teraz prywatne studia, to bułka z masłem. Wiem, bo obserwuję jednego gamonia, który będzie niedługo po takich studiach bezrobotnym, ale z licencjatem. A mógł zostać hydraulikiem, byłby świetny, ale rodzice mają większe ambicje od syna, więc, później pewnie magister prywatny, a doctorat, to już sobie wydukuje, strata czasu ciociu.

   Usuń
  4. Życie to zweryfkuje. Ambicje rodziców to temat na doktorat właśnie.

   Usuń
  5. Wydrukuje - miało być. Ambicje, ambicje...

   Usuń
 3. masz Ci los ... wpadłam się pochwalić żem z urlopu wróciła z zakupioną i dowiezioną szczęśliwie w całości filiżanką hand made z Caltagirone a tu takie wieści że chyba nie wypada ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie!!! Poproszę o zdjęcie! :-)

   Usuń
  2. zdjęcie ? chyba zdjęcia ! już poleciała ;)

   Usuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":