piątek, 30 lipca 2021

córki

      - Mamo, może pojedziemy sobie gdzieś we trzy samochodem? - spytała starsza córka, a ja poczułam silne drżenie w okolicy całego ciała.

      Lubię patrzeć, na moje córki, gdy spędzają razem czas. Nadrabiają 10-miesięczne zaległości w przepychaniu się na łóżku, wspólnym robieniu biżuterii, przeglądaniu wieszaków w lumpeksie. Młodsza będzie uczyć się w liceum, które kilka lat temu skończyła starsza - omawiają nauczycieli, przedmioty, szkolne zwyczaje. Pierwszy raz będą miały wspólną szkołę. 

      Rozmawiają o problemach z cerą, antykoncepcji, aplikacjach telefonicznych i filmach. 

      Słuchanie ich to najlepszy relaks. Patrzenie na nie to największa radość. 

      Bardzo chcę, żeby utrzymały bliskość na całe życie.

4 komentarze:

 1. pewnie utrzymają skoro już teraz jest dobrze. Chociaż ja uważam, że różnica wieku między rodzeństwem 5 lat i więcej to jest masakra bo moja siostra właśnie jest młodsza o 5 lat i w zasadzie zaczęłyśmy mieć jakieś normalne relacje dopiero jak ona miała lat 18 wcześniej niewiele nas łączyło. Nie było o czym pogadać bo ona jeszcze w lalkach siedziała a ja miałam już nastoletnie problemy. Teraz kiedy ona dobiega 40-tki dawno już ta różnica się zatarła ale całe dzieciństwo przeklinałam że mam w domu takiego smarkacza z którym muszę iść na plac zabaw i pilnować a tu już trzeba było o randkach myśleć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Między moimi córkami jest większa różnica niż 5 lat, ale wydaje mi się, że wszystko zależy od osobowości, nie od wieku. Przyjaźnię się z moją kuzynką, która jest starsza ode mnie o dużo więcej niż 5 lat - mam wrażenie, że obie dzięki temu dostajemy coś od siebie :-).
   Prawda, Kuzynko, że tak jest?

   Usuń
  2. to się wyrównuje później ale jak ja miałam 10 lat to już miałam inne zabawy a ona 5 to jeszcze chciała siedzieć w piaskownicy i bawić się lalkami. Zupełnie nam było nie po drodze. Nawet pierwszymi randkami nie miałam się jak z nią dzielić bo była za mała. Większość moich znajomych myśli podobnie że różnica wieku 2-3 lata bardziej służy rodzeństwu od małego a taka 5 i powyżej dopiero tworzy więzi jak już się jest bardziej dorosłym i ma wspólne tematy

   Usuń
 2. Wspaniale :* więzi są wszystkim w życiu i zgoda :*

  OdpowiedzUsuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":