środa, 28 listopada 2018

numerki

- Proszę państwa, skończyły się numerki do lekarzy, ale mamy jeszcze wolne numerki dla pacjentów telefonicznych. Jeśli ktoś z państwa ma przy sobie komórkę, proszę teraz zadzwonić, ja odbiorę i państwa zarejestruję jako pacjentów telefonicznych.

Pani w rejestracji powiedziała to do długiej kolejki kichających i kaszlących pacjentów. Między innymi do mnie.
Boże, gdzie ja żyję??
Im więcej widzę i słyszę takich absurdów, tym bardziej się cieszę, że moja córka chce stąd wyjechać. Byle dalej. Byle głębiej, Byle wyżej. Gdziekolwiek.

14 komentarzy:

 1. ooo a tego to u mnie jeszcze nie wymyślili. U mnie teraz już trwa sezon na "skończyły się limity z NFZ" i tym sposobem mój klient któremu w pracy zmiażdżyło 3 palce w stopie i który przeszedł operację w szpitalu najbliższym jego pracy czyli 30 km od domu, miał id po 10 dniach zdjąć szwy do najbliższej poradni ortopedycznej. Chodzić nie umie więc pojechał taksówką. Na miejscu powiedzieli mu, że niestety nie zdejmą tych szwów bo po pierwsze nie u nich był operowany a oni za "kogoś" nie dokańczają roboty a po drugie limity się im skończyły i odesłali tam gdzie był operowany. A w miejscu operacji nie mieli terminów więc zapisali go za kolejne 10 dni. Na razie się nie widzieliśmy i nie wiem czy było jeszcze co wyciągać czy już mu wrosło ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech sam je wyciągnie. Będzie szybciej i milej...

   Usuń
 2. gdyby to nie było smutne, byłoby zabawne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żałosne. To jest żałosne. A minister zdrowia leczy się w rządowych klinikach...

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Ja też... Nie chcę w to wierzyć, a sama słyszałam...

   Usuń
 4. WTF? Kalinko, w jakim kraju to było?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się głupio pytam. Nasza służba zdrowia jest przecież zdolna. Do wszystkiego.

   Usuń
  2. Gdyby tylko pacjenci tak nie chorowali, byłoby idealnie...

   Usuń
 5. ech służba zdrowia to TEMAT nadający się do prokuratury, bo nie ma współczucia, traktowania chorych jak ludzi, tylko jak ...wszędzie trzeba być człowiekiem!!! a przepisy, rewolucyjne pomysły jak uzdrowić służbę zdrowia(co za określenie !!!)
  można sobie w dupę wsadzić. i tyle mam do powiedzenia, w kraju tutejszym ważniejsze są obchody,żołnierze niezłomni, klauzule sumienia (ku...a jego mać) niż zdrowie i profilaktyka. Niech młodzi stąd uciekają, jak najdalej...

  OdpowiedzUsuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":