czwartek, 25 października 2018

Lalki

Sniło mi się, że chodziłam do szkoły i miałam test ze znajomości "Lalki".

Nie czytałam jej od czasów liceum.
Może już czas? Może będzie tak samo jak z "Panem Tadeuszem"- dopiero spokojna, niewymuszona lektura mogła mi pokazać prawdziwy urok książki?

Słyszałam kiedyś, jak pewien znawca i miłośnik literatury polskiej twierdził, że ktoś uważający się za przeciętnie inteligentnego Polaka powinien przynajmniej raz do roku przeczytać "Lalkę". Yyy… ;-)

15 komentarzy:

 1. Raz do roku???????
  OK nawet nie aspiruje do tytulu przecietnie inteligentnej Polki.
  Raz te "Lalke" przemordowalam i wystarczy:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Roku?
  lalka jest dobra.
  Ale jest tyle dobrych książek, w Polsce i na świecie, że naprawdę szkoda czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. gdybym chciał zrealizować wszystko, co "raz do roku obowiązkowo" to rok musiałby być rokiem świetlnym, a ja prymusem i to zawziętym bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja przeczytałam w liceum i na tyle mi się podobała, że nie muszę do niej wracać. Zresztą w ogóle nie wracam do raz czytanych książek. Szkoda czasu i tak nie przeczytam wszystkiego za życia co bym chciała :D

  Od tej reguły są tylko 3 wyjątki: Biblia którą czytam czasem na wyrywki i 2 książki Whartona: Ptasiek i Spóźnieni kochankowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polly, hurra! U mnie znowu inaczej! Wielokrotne czytanie tych samych książek to moja specjalność. ;-)

   Usuń
 5. A kazdy przeciętnie inteligentny człowiek powinien raz dziennie sieknąć sobie zadanko, najlepiej z calkami albo logarytmami. I że dwie reakcje - dobrać współczynniki i obliczyć masy substratow i produktów. Przecietnie inteligentny, przypominam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak taaaak, logarytm to moje drugie imie ;P

   Usuń
  2. O! Moje też. Chociaż nie, jednak całka! Całka to coś, co mnie niezmiennie zachwyca. I zdaje się, że symbol też ma taki z polotem. Jako przeciętnie inteligentna kobieta wolę zadania z całkami. Na przykład dzisiaj miałam takie: jak wyliczyć, kiedy mi się będzie całką chciało chcieć 😉

   Usuń
 6. Czytałam Lalkę dziesiątki razy, w razie czego wyrobię za Ciebie statystykę

  OdpowiedzUsuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":