piątek, 27 listopada 2015

portfela

w niektórych sprawach wskazany jest konserwatyzm...
- W gazetce reklamowej jakiegoś sklepu umieszczono zdjęcia portfela. Skórzanego. Koloru czarnego. Ujęcie w stanie zamkniętym i otwartym. Na zdjęciu - kieszonki z przykładowymi  kartami płatniczymi, monetami, jakimiś karteczkami. Wszystko zachęcająco-informujące w rozumieniu ustawy. Pod spodem małym drukiem: Portfel sprzedawany bez zawartości.
- Czy ustawa uważa, że IQ przeciętnego Polaka jest jednocyfrowe, czy to może spece od marketingu mierzą wszystkich swoją miarą?
- Ustawa uważa, ze IQ przeciętnego Polaka nie stanowi zawartości jego pustej głowy...

8 komentarzy:

 1. Zgłupienie przychodzi z zachodu. To tam pojawiły się ostrzeżenia, że balowy strój Batmana nie służy do latania, oraz, że herbata jest gorąca. A my staramy się upodobnić.

  Ech, zima już blisko, pojechałby człowiek na wschód ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim ulubionym ostrzeżeniem jest uwaga na niektórych lekach, że tabletkę należy wyjąć i połknąć bez blistra... O ile połykanie czopków mogę sobie wyobrazić (to podobno często się zdarza), to połykanie całego blistra tabletek przekracza moim zdaniem gabaryty przeciętnego przełyku. Ale, jak widać, dla chcącego...

   Usuń
  2. Niektóre czopki są lepsze niż karmelki ;)
   Ja bym się nie zamykała na nieskończone możliwości wszechświata konsumpcji ;)

   Usuń
  3. Trzeba tylko pamiętać, żeby czopek wyjąć z opakownia przed połknięciem. Albo może lepiej zapomnieć...;-)

   Usuń
 2. A ja pokochałam informację dodaną do plastikowej choinki - drzewko należy ustawić pionowo:-) Oczami wyobrażni zobaczyłam zaraz, polską mało rozgarniętą rodzinę, spędzającą Święta przy leżącej na dywanie choince:00 Merry Christmas, ho ho ho!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie dodali że, czubek u góry?

   Usuń
  2. No rzeczywiscie, bardzo niedokladna byla ta instrukcja. Cóz za karygodne przeoczenie!

   Usuń
  3. I potem się człowiek męczy, sapie i dyszy, żeby ustawić choinkę na tym cieniutkim cypelku, a rozkraczone czteropalczaste, masywne cuś sterczy u góry jak wygasła
   gwiazda...

   Usuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":