wtorek, 12 marca 2019

zaległe

Pani Kalino zaczynał się sms, dając nadzieję na miłą zawartość.
Pani Kalino, czy mogłaby Pani podać nam swój pesel, bo nasz księgowy wystawia Pani PIT 11, a nie mamy Pani peselu? Jednocześnie bardzo Pani dziękujemy za cierpliwość. Pani zaległe wynagrodzenie prześlemy niezwłocznie.
Moje myśli krążą następującymi torami: czy w ramach rewanżu mogłabym wejść do piekarni, poprosić o dwa bochenki chleba i siedem bułek i wyjść bez płacenia? Bo tak właśnie postąpiono ze mną. Wykonałam pracę, tak samo jak piekarz wykonuje swoją. Muszę piekarzowi za chleb zapłacić od razu. Niezapłacenie byłoby kradzieżą. Za moją pracę można zwlekać z płatnością trzy miesiące. Niezapłacenie nie jest kradzieżą, tylko zaległością.
Nie muszę chyba dodawać, że mój pesel wpisany był na umowie. Może kawa się rozlała w tym miejscu i pesel jest nieczytelny? Albo spadła mortadela z kanapki? Z kanapki zrobionej na pysznym, świeżym chlebie z piekarni...


6 komentarzy:

 1. Kalina nie współpracuj z nimi już...poza tym postrasz ich jakimś skromnym doniesieniem. w jakieś urocze miejsce, gdzie panie też siedzą i jedzą kanapki z mortadelą, przyjmują doniesienia, donosy i telefony...
  mnie tak ongiś teatr wystawił za wykłady dla szkół, mam niejasne wrażenie, że mi wiszą kasę do dziś? dlatego bardzo luzacko podeszłam do ich gardłowej sprawy odnośnie monografii teatru i się nie spieszyłam i w ogóle olałam ...jak kuba bogu itak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. v ma rację! Zapewne jest jakaś instytucja - dokładnie PIP (ul. Marcelińska 90, infolinia: od godz. 09:00-15:00; dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych - 801 002 006
  dla osób dzwoniących z telefonów komórkowych - 459 599 000), gdzie zaczynając od słów "donoszę uprzejmie", że nie płacą i zapewne nie tylko mi; i/lub Urząd Skarbowy, gdzie zaczynając od słów "uprzejmie donoszę" robią przekręty a pracowników w ... (w domyśle, taka tycia kontrola by nie zawadziła) zapewne wiele wskórasz. Poza tym wpisz w wyszukiwarkę nazwę tej mało szacownej instytucji - dopisując słowo "opinie" i wyskoczy Ci portal, na którym pracownicy mogą umieszczać opinie o pracodawcach, ostrzegając innych potencjalnych łosi (tą samą drogą możesz się dowiedzieć, kogo jeszcze owa instytucja wydutkała).

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczeke zbieram z kolan i sie zastanawiam... to tak mozna do kogos zadzownic wyslac sms z pytaniem o PESEL?????????????
  A jaka TY masz gwarancje KTO ten sms wyslal????
  Moja odpowiedz bylaby rowniez sms o tresci "gon sie zboczencu" a do firmy ktora mi slodko "zalega" wyslalabym oficjalne pismo nie tylko domagajace sie zaplaty ale rowniez z kilkoma paragrafami dotyczacymi wyludzania danych personalnych droga telefoniczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kalina w tym kraju ZACZYNA dopiero ale jednak funkcjonować RODO a to jest siła przekonywania.

   Usuń
 4. Mysle, ze dostalas trzy dobrze rady i... zastosuj sie do nich. Moze forse zaraz dostaniesz? A na SMS wyslij SMS, ze pesel maja na umowie, niech poszukaja, glupie biurwy!

  OdpowiedzUsuń
 5. o patrz to jeszcze Ci nie zapłacili ale już Cię rozliczają ??? a z czego jak nic nie zarobiłaś ?? ciekawe. Ja bym odpisała, że podam pesel niezwłocznie do kwadransa po zarejestrowaniu na moim koncie zaległego wynagrodzenia :D

  OdpowiedzUsuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":