niedziela, 24 marca 2019

innych

Należę do grupy na facebooku, która przeistacza się powolutku, acz skutecznie, w grupę pełną ataków, osobistych wycieczek, argumentów w rodzaju "to gratuluję poglądów" i innych, podobnych zachowań.
Tematyka grupy bardzo mnie interesuje, bo związana jest z mniejszą produkcją śmieci i troską o swoje otoczenie. Wydawało mi się, że osoby dbające o środowisko, myślące o zbalansowanym gospodarowaniu produktami w swoich domach, będą życzliwie nastawione do takich samych jak oni.
A jednak...

Nawet ci, którzy chcą ratować naturę, muszą walić po głowach innych, którzy chcą ratować naturę?

Już z definicji słowo "inny" oznacza, że to nie ja, ale znać definicję, a rozumieć, to dwie inne sprawy.
Naprawdę nie da się żyć inaczej?

9 komentarzy:

 1. Dlaczego mam wrażenie, że dążymy w kierunku rozczłonkowania społeczeństwa na osobne, niezawisłe byty, z których każdy ma absolutną rację i prawo do niej, a w związku z tym kontakt z innym bytem staje się z definicji niemożliwy. Straszliwość.
  Próbowałaś już łyżką po linoleum?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najmniejsza porcja linoleum, jaką udało mi się znaleźć, ma szerokość 2m. Mąż mówi, że powinnam kupić i poprosić o pocięcie na kartki. Tak zrobię, gdy tylko skończę wyklejać collage dla koleżanki. Ma #@%dziesiąte urodziny. To zobowiązuje. Odnośnie do bytów: nie myślałam tak wcześniej, ale widzę słuszność...

   Usuń
 2. Chyba nie ma dziedziny wolnej od tego problemu. Ludziom się pomyliło prawo do wyrażenia swojej opinii z prawem do naplucia na osoby, które mają inne opinie.

  OdpowiedzUsuń
 3. no i dlatego nie należę do grup dyskusyjnych, wsparcia etcetera...sie wszyscy kłóca ze wszystkimi i pouczają, bo każdy wie lepiej a jego metoda i pogląd jest najmojszy...eee
  a to polska własnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę to w wielkiej i małej skali. Wszędzie. Nie można rozmawiać. Trzeba kogoś przekonać do swoich racji...

   Usuń
 4. Takie sytuacje wykluczają mnie na długo ze wszekich grup...

  OdpowiedzUsuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":