wtorek, 26 lutego 2019

założyć

Siostra Kaliny zorganizowała przyjęcie z okazji urodzin mamy. Na tę uroczystość Kalina wraz z mężem dowiozą mamę swoim środkiem transportu.

- Mamo, przyjedziemy po ciebie godzinę wcześniej, bo tyle jedzie się do siostry Kaliny. Impreza zaczyna się o 14, więc będziemy po ciebie o 13. Musisz się ładnie ubrać, bo to Twoja impreza.
- Oczywiście, Kalinko, nie musisz mi o tym mówić. A co mam założyć?
- Może tę śliczną sukienkę, którą ci niedawno kupiłam?
- O, tak! Będzie idealna. Chociaż ja się Kalinko zastanawiam, jak ty sądzisz: czy ja się muszę na tę imprezę ubrać jakoś ładniej, czy wystarczy jak założę moje wygodne spodnie i jakąś bluzę z polara, bo u twojej siostry zawsze jest dość chłodno...?

Kalina z mężem przyjadą po mamę dziesięć minut wcześniej niż się umówili. Kalina zamierza bez uprzedzenia wtargnąć do mamy domu i sprawdzić, czy mama ma na sobie wygodne spodnie i polara. Przez 10 minut uda się jeszcze przebrać mamę i sprawić wrażenie, że akcji nie było...

8 komentarzy:

 1. Ładną sukienkę i polara?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam, gdy panie w wieku mojej mamy ubierają się jak panie w wieku mojej mamy 😉

   Usuń
  2. Nigdy nie byłam dobra w dopasowywaniu odzieży do wieku, więc właściwie nie wiem jak to jest, choć ogarniam, że nie chodzi Ci o pajacyk i śliniaka.

   Usuń
 2. Może powiedz, że impreza jest w lokalu (domyślam się, że prawdopodobnie jest) to polar i spodnie odpadną same przez się? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tok myślenia mamy odbywa się tak krętymi ścieżkami, że trudno przewidzieć. 😉

   Usuń
 3. Sukienka, polar i bambosze, zawsze jest jakiś kompromis :P

  OdpowiedzUsuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":