wtorek, 11 września 2018

nowego

- Kalinko, zadzwoniłam do przychodni. Powiedziałam, że sprawa jest pilna, bo oko bardzo mnie boli. Pani powiedziała mi, że pilna wizyta może być ustalona już na początku nowego roku.
- Czego, mamo?
- Nowego roku. No w styczniu.
- Mamo, jestem trochę zaskoczona, bo jeszcze się jesień nie zaczęła i zupełnie nie myślałam o tym, że w ogóle będzie nowy rok...
- No widzisz, jaka jesteś nieprzyszłościowa…

19 komentarzy:

 1. i krótkowzroczna... popraw się córeczko. więcej wiary - nawet ZUS dostrzega taką możliwość, jak nowy rok i to nie jeden.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZUS - tylko w kwestii składek ;-)

   Usuń
  2. na razie jeszcze jawnie nie wzywa do zaprzestania pobierania, ale kto wie, czy nie posunie się i do tego w imię patriotyzmu i wsparcia działań rządu, zwalczania biedy i chorób przewlekłych. bo taki nieboszczyk raz się objawi w statystykach, a na listach wypłat gotów trwać uporczywie jak kleszcz.

   Usuń
  3. Mnie to przerasta. Myślenie o ZUS mnie zabija. Od lat albo prowadzę własną działalność i płacę minimalne składki, albo pracuję na umowy o dzieło. Nie zbieram na emeryturę. Gdy przestanę zarabiać, umrę z głodu...

   Usuń
 2. A ja narzekalam jak zadzwonilam do okulisty i pani powiedziala, ze najbliszy termin ma za tydzien. Publicznie teraz to narzekanie odszczekuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za tydzień - w prywatnym gabinecie. Bezpłatnie za kilka miesięcy. Dlaczego to tak wygląda, nie rozumiem...

   Usuń
 3. straszno i śmieszno i straszno jednak... zacznę odkładać pokaźne sumy na starość...
  ale prywatnie to też nieprędko w kraju tutejszym w którym nie ma specjalistów bo pouciekali oraz KRÓTKOWZROCZNOŚĆ się odpałaca tak własnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro wszędzie się czeka kilka miesięcy, to czy nie można by na te kilka miesięcy zatrudnić więcej lekarzy, nadrobić zaległości i potem już przyjmować na bieżąco?

   Usuń
 4. A jak człowiekowi oko wypływa, to też zapiszą na rok 2019? Niezmiernie mi przykro.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kto ma wyzdrowieć, wyzdrowieje, kto ma umrzeć, umrze i po co tu kłopotać lekarzy... powiedział Lis, któremu potrzebna była tomografia. Na kiedy? Ło pani... na ten rok zeszytu jeszcze nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcieli Cię zapisać na tak odkegły rok, że jeszcze nie ma na niego kalendarzy?
   Prognozuja Twoją długowieczność! To miłe 😉

   Usuń
  2. Prof. Religa powiedział, że 80% schorzeń, jakie trapią człowieka, ustępuje samoistnie. Rachunek prawdopodobieństwa jest po mojej stronie, bo czuję się już znacznie lepiej.

   Usuń
  3. Najważniejsze, że zdrowiejesz. Zdrowiej dalej.

   Usuń
 6. straszny ten nasz NFZ ... oni nas dobijają żywcem. Też byłam wczoraj w poradni wyjąć kartotekę bo zmieniam specjalistę i potrzebuję pokazać co do tej pory było robione i też starsza pani za mną chciała do neurologa a powiedzieli jej, że na luty teraz zapisują. Koszmar ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest upokarzające...

   Usuń
  2. ja myślę, że w wielu przypadkach to jest po prostu powolna eutanazja ...

   Usuń
  3. Na pewno zdarza się, żexwśród tych przesuwanych na dalszy termin, są osoby, którym można było pomóc tylko na początku...

   Usuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":