czwartek, 3 września 2015

pociągu

- Niebezpieczeństwo podróży PKP jest zaiste niezwykłe. Jeśli już utkniesz w pociągu w samym środku wielkich borów, podczas parszywej burzy, bez prądu, ogrzewania, bez żadnych informacji, modląc się o to, by walące się drzewa zatrzymywały się na delikatnych przewodach trakcyjnych, to na dodatek dostajesz jeszcze niepamięci wstecznej. Otóż PKP twierdzi, że wszyscy pasażerowie stojącego w lesie
pociągu dostali jedzenie i wodę do picia, a pasażerowie tego nie pamiętają. Czy nie byłoby zgrabniej oświadczyć, że część pasażerów dostała jedzenie i wodę, ale dla reszty zabrakło? Albo oświadczyć, że warunki były bardzo ciężkie i nie było możliwości dostarczenia wody i żywności dla wszystkich?
- Oj, czepiasz się! Mogli wysiąść, zebrać jagody i maliny, napić się wody ze strumyka, mogli też nazbierać grzybów (przecież rosną po deszczu!) i jeszcze zyskać na tym finansowo, sprzedając je w mieście docelowym. A oni tylko narzekają i narzekają. Dawniej podróż z Krakowa do Szczecina trwała dwa tygodnie. teraz to się ludziom w głowach przewraca.
- Aha... A co u was?
-Wszystko dobrze. Oprócz tego, że rozpoczął się rok szkolny i znowu zaczęły się te cholerne korki!

4 komentarze:

 1. Jedzenie i woda przysługują więźniom, a pasażerów nikt nie trzymał siłą w tych pociągach. Czytałem, że zablokowany odcinek liczył raptem 8 kilometrów, czyli nie mieli dalej niż 4 km do cywilizacji w dowolną stronę. To jest godzinka spaceru. A ludziom zawsze źle. Jak są w lesie, to im szkodzą drzewa, a jak w mieście, to korki. No przecież to tak, jakby Eskimosi narzekali, że śnieg pada ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na śnieg będziemy narzekali w lutym. Teraz szykujmy się na deszcz. Kto to widział deszcz jesienią ? ;-)

   Usuń
 2. A bo to pani droga tyle teraz stresów w zyciu czlowiek ma, a to podobno straszliwie rzutuje na pamiec krótkotrwala - ludziska dzieci w autach zapominaja, w przedszkolach nawet tez czasem - a co dopiero jakas tam kanapka... No bo ze PKP daje nieprawdziwe oswiadczenia, no to przeciez nieprawda. Prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, że prawda.
   PKP = szybko, tanio i pewnie? A może PKP = dobry wybór? A może PKP = nie dla idiotów...? Już mi się nie po kolei w głowie od tych kolei robi...

   Usuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":