czwartek, 19 marca 2015

instrukcja

- "Wpisz swoje nazwisko i imię drukowanymi literami po jednej w każdej kratce, zostawiając pomiędzy nazwiskiem i imieniem jedno puste pole. Pod każdą literą kodu zaczernij kółko w wierszu z odpowiednią literą. Kartę należy wypełniać kolorem czarnym. Nie wolno używać korektora. Karty nie wolno zginać, miąć, umieszczać na niej nieuprawnionych napisów i innych znaków."
- Już się zestresowałam... Co to za cholerna instrukcja?
- Informacja, jak podpisać się na karcie odpowiedzi.
- Bierzesz udział w jakimś programie NASA??
- To jest instrukcja przeznaczona dla 7- i 8-latków. Dotyczy konkursu matematycznego.
- Konkurs polega na zrozumieniu instrukcji i prawidłowym podpisaniu się na kartce?
- Niestety dochodzi do tego jeszcze rozwiązanie 30 pytań i zaznaczenie odpowiedzi według tego samego klucza. A na usprawiedliwienie własnej głupoty, organizator konkursu umieścił na instrukcji napis: "Poprawne wypełnienie karty odpowiedzi jest elementem konkursu"...
- Myślisz, że dzieci wiedzą, co to są "nieuprawnione napisy"?
- Nie. To powoduje, że część kart dzieci jest od razu eliminowana z konkursu i jury ma mniej pracy.
- Sprytne...
- W końcu to matematycy! Przemyśleli sprawę!

2 komentarze:

  1. Nie spotkałem nigdy tak durnych matematyków. Zasady konkursu i objaśnienia do kart musieli układać albo jacyś niepraktykujący od dawna matematycy, albo specjaliści od ewaluacji, auditów oraz kontroli z kuratorium. Albo też... gangrena obejmuje kolejne, zdrowe do niedawna organy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ove, jako matka dwóch mądrych i zdolnych uczennic oburzam się niniejszym aż po kokardę! Oświata niezdrową jest zdecydowanie nie od niedawna!

    OdpowiedzUsuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":