poniedziałek, 2 marca 2015

foton

- Zrobiło się chwilowe przejaśnienie i cały krajobraz wymęczony bezustanną jesienią nabrał nieco rumieńca.
- A rośliny doniczkowe dostały kosmiczny foton światła i przeprowadziły pierwszą od niepamiętnych czasów fotosyntezę...
- Ciekawe, co wyprodukowały...
- Ja bym się na ich miejscu nie bawiła w jakąś banalną glukozę. Wyprodukowałabym sobie wielką, grubą czekoladę z okienkiem...

10 komentarzy:

 1. Czy na leszczynie moglaby wyrosnac od razu ciemna czekolada z orzechami? Proszę... proszszę.... proooszszsz.... (tu podmiot liryczny przewraca się i zasypia, umęczon otaczającą go nieprzychylną aurą)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale w następnym odcinku okazuje się, że uratował go jego brat bliźniak, o którego istnieniu nie wiedział i który podarował mu dymiący kubek kakao ;-)

   Usuń
  2. Yeee! Happy end. Obaj odjezdzaja koniami w kierunku zachodzacego slonca. Albo nawet jednym koniem, zeby bardziej ukazac, jak sa sobie bliscy! Kon chrupie ziarna kakaowca.

   Usuń
  3. Odjeżdżają brzegiem morza. A koń okazuje się być ich dawno temu zagubionym źrebaczkiem. I wtedy pojawiają się napisy końcowe.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że gorzka czekolada służy do zupełnie czego innego niż ta z okienkiem.
   Gorzka zapewnia subtelną chwilę wysublimowanej rozkoszy, natomiast ta z okienkiem jest prymitywnym zaspokojeniem potrzeb duszy cierpiącej. A może jest akurat odwrotnie ;-)

   Usuń
  2. Ja nie wiem, co to jest czekolada z okienkiem, ale gorzka jest dobra na WSZYSTKO!

   Usuń
  3. Diabeł dobrze mówi. Gorzka jest dobra na wszystko. Na przykład powstrzymuje rozwolnienie... W sumie to tez jest rozkosz po cierpieniu. Może nawet wysublimowana :)

   Usuń
  4. Czekolada z okienkiem to taki gruby kawał czekolady w papierowym opakowaniu z kawałkiem folii, przez który widać ogromne orzeszki... Inaczej mówiąc, to jest ta czekolada, która zawsze najgłośniej krzyczy: zjedz mnie!

   Usuń
  5. Ove, DIable - myślę, że czekolada z okienkiem jest dobra na wszystko, a dla odmiany gorzka czekolada jest... również dobra na wszystko!

   Usuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":