czwartek, 12 lutego 2015

towarzyski

- W szkole u B. pan trener zorganizował towarzyski mecz: ojcowie kontra synowie. Zgłosiło się kilkunastu ośmiolatków z tatusiami. Chłopcy ubrani w szkolne koszulki i spodenki, tatusiowie w najdroższe, najnowsze stroje z najwyższej półki. Zaczął się mecz. Chłopcy dwoili się i troili, ale i tak nie dali rady tatusiom, którzy z narażeniem życia własnego i synków walczyli o każdą bramkę. Faulom nie było końca. Kłótnie z sędzią i wyzwiska jak na prawdziwym meczu. W efekcie tatusiowie wygrali mecz. Do szatni zeszły dwie drużyny: zmęczeni, zasmuceni i przybici chłopcy i ta druga - zwycięscy, dumni i roześmiani idioci.

6 komentarzy:

 1. Długo się zastanawiałem nad tym wpisem. Co to znaczy? O czym to świadczy?
  Powiedzieć tylko, że to idioci, to dalece nie wszystko. Dlaczego tacy są?
  Czyżby dzisiejsi faceci byli już tak zapędzeni, zakompleksieni, sponiewierani (przez kogo: szefów, żony?) i ogłupieni, że potrzebują wygranej z ośmiolatkami, żeby odreagować swoje stresy? Gdzie my jesteśmy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mnie, Ove, właśnie najbardziej zaskoczyło: że dorośli mężczyźni, menedżerowie, właściciele firm i odnoszący sukcesy zawodowe dojrzali ludzie muszą się dowartościowywać wygrywając (a nie: przegrywając) z własnymi dziećmi... I myślę, że to nie jest kwestia sponiewierania, tylko ery wygórowanych ambicji, w której mamy przyjemność żyć... Wyścig szczurów to nasze drugie imię ;-)

   Usuń
 2. Tja... I jeszcze potem pewnie: "Widziales synek? TAK sie w pilke gra!"
  => Ove, masz chyba, niestety, sporo racji. Dodaj do tego jeszcze ten dzisiejszy owczy ped do udowadniania na kazdym kroku calemu swiatu ze "ale jestem zaj..bisty, patrzcie ciagle na mnie wszyscy!"
  No i mamy rezultaty. I to nie tylko wsród facetów oczywiscie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, Diable,
   wygląda na to, że dajemy się skutecznie ogłupić jako społeczeństwo.
   Oczywiście MY nie! :)

   Usuń
  2. A może ma znaczenie, że to piłka nożna...? Dziedzina, na której połowa Polaków zna się najlepiej...?

   Usuń

Miejsce na "myśli nieuczesane":